אַלְטלַיְיף קידום אתרים

יוחאי פיסו ותחילת דרכה של משפחת פיסו בישראל

משפחתו של יוחאי פיסו -העלייה לארץ

בשנת 1955 מרוקו קיבלה עצמאות, הצרפתים נאלצו לעזוב והמלך חזר. אז התחילו כל מיני פוגרומים ויהודי מרוקו חששו לחייהם. כל פעם שאנשי הסוכנות היהודית הגיעו לעיר לרשום מי רוצה לעלות לישראל, משפחתו של יוחאי פיסו נרשמה  אך לא קיבלה אישור. לבסוף, כאשר התקבלה ההודעה שהמשפחה יכולה להתחיל להתכונן, הם אספו את כל הרכוש שלהם ופשוט יצאו מבלי למכור את הדירה, כדי שאף אחד לא ידע שהם עוזבים את העיר. כששאלו למה הם עם מזוודות, הם סיפרו שיוצאים לחופשה.

איש הסוכנות אמר שאסור לצאת כרגע כי מסוכן ולכן הם שהו אצל משפחה אחרת במרוקו במשך שלושה חודשים עד שיום אחד קיבלו את האישור לצאת. המשפחה הוברחה אל העיר הראשונה בספרד שגובלת עם מרוקו  – העיר מליליה. בכל מקום חיכה לנו איש סוכנות שכיוון לאן ללכת. אחרי עשרים ורבע שעות בעיר מליליה עלתה המשפחה על ספינה  להפלגת לילה לעיר מלגה בספרד ומשם המשיכה המשפחה למחנה עולים בגיברלטר.

אימו של יוחאי פיסו, וימיה הראשונים של המשפחה בחיפה

יפה פיסו נולדה במרוקו, בעיר מידלת אשר יושבת במרכז מרוקו בהרי האטלס הגבוהים.

מידלת היא עיר קטנה עם מעינות מתוקים, שלג בחורפים והרבה ירק. הקיץ היה יחסית קריר ונעים. הרבה מאד צרפתים באו לנפוש בעיר מידלת בחודשי הקיץ. בבית משפחת פיסו קיימו חיי יהדות מלאים, כשרות, בית כנסת, אף אחד לא הפריע ליהודים במרוקו  לעשות זאת. בתקופה הזאת שלטו הצרפתים במרוקו  והכל היה רגוע. רבים למדו בבית ספר אליאנס, בית ספר בו למדו את כל המקצועות בצרפתית, אך היו שיעורי עברית ושיעורי ערבית.

ההגעה לישראל והשנים הראשונות

בתום מסע ארוך אשר עבר  גם בעיר מרסיי שבצרפת, הגיעה אימו של יוחאי ומשפחתה לישראל. האוניה הגיעה לנמל חיפה, שם בחרה המשפחה לגור.

ההתאקלמות שלה הייתה מהירה בגלל שכבר דיברה את השפה העברית עוד ממרוקו, ולאחר שלושה חודשים כבר דיברה עברית שוטפת. בגיל 17 הכירה אימו את עמרם פיסו אשר הפך לבעלה.  בשנת 1960 התקיימה החתונה וכאשר קיבלה את הצו הראשון  מהצבא, כבר הייתה בהריון  ולכן לא התגייסה. 
לימים, הפכו יוחאי פיסו ואחיו מאיר שני למנהלי מקור הפורמייקה.

יוחאי פיסו מקור הפורמייקה

מקור הפורמייקה בהנהלת יוחאי פיסו 

קבוצת מקור הפורמייקה הינה קונצרן של חברות בבעלות פרטית. משפחת פיסו יסדה אותה ב-1978 והפכה אותה למובילה בארץ בתחום ציפוי לוחות עץ ולוחות דקורטיביים לתעשיית הריהוט והעיצוב בישראל. מקור הפורמייקה בהנהלת יוחאי פיסו מתמחה בייבוא ממקורות איכותיים בעולם. יבוא ציפויי נייר לכה ומלמין, פורמייקה, ופורניר וכן לוחות עץ כגון: סיבית, מ.ד.פ ולבידים.

Yaffa Pisso  in the picture above

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

עיצוב אתרים

רוצה לקחת את העסק שלך לגבהים חדשים?
פנה אלינו עכשיו!

עיצוב אתרים

יותר מ-17 שנים של ניסיון בקידום אתרים, ומאות לקוחות מרוצים, בטוח אומרים עלינו משהו טוב…

אנחנו תמיד שמחים ליצור קשרים עם לקוחות חדשים, ונשמח לתת גם לכם שירות מצוין. קדימה, בידקו אותנו! 🙂